Kirjawebinaari: Esihenkilö muutoksen johtajana, Helka Pirinen

31.10.2023 klo 09:00 - 10:00

Järjestäjä: Henkilöstöjohdon ryhmä - HENRY ry

Helkalta on ilmestynyt, uusi 3. kirja Esihenkilö muutoksen johtajana, joka käsittelee laajasti muutosta eri näkökulmista: Miten äärettömät muutokset muuttavat johtamista? Miten valmistautua tulevaan? miten tehdä työntekijöistä muutosmestareita? Miten johtaa itseään muutoksessa ja voida hyvin? Mistä syntyy muutoksen voittajajoukkue? Muutosjohtaminen on hyvinvoinnin johtamista. Mitä vaikeampi muutos, sitä enemmän tunnetaitoja pitää olla muutosjohtajalla.
  
Helka Pirinen, tietokirjailija, valmentaja, puhuja

Helka on kokenut valmentaja, jolla on yli 20 vuoden kokemus asiakastyöstä eri toimialoilla toimivissa yrityksissä sekä Suomessa että ulkomailla. Helka valmentaa työyhteisöjä ja esihenkilöitä.  Helkan erityisosaamisena on muutosjohtaminen ja vuorovaikutustaidot, psykologinen turvallisuus ja tiimityö sekä tunneäly työssä.
 
Helka on taustaltaan HR-ammattilainen, ollut teknologia toimialalla HR-päällikkönä, toiminut koulutussuunnittelijana ja aikuiskouluttajana.
 
Helka tutkii uteliaana työelämän eri ilmiöitä ja käy puhumassa eri tapahtumissa ja foorumeilla. Helka kirjoittaa artikkeleita eri medioihin, blogeja ja tekee All in- podcast ohjelmaa Suplaan.
 
Helka toimii toimitusjohtajana People & Leadership Consulting Oy yrityksessään. Helka on työskennellyt People & Performance palveluiden maajohtajana Cap Gemini Consultingissa,  People & Change palveluiden maajohtajana KPMG:llä. Lisäksi Helka on työskennellyt johdon konsulttina, HR-päällikkönä, koulutussuunnittelijana ja toimittajana.  
  
Helka on suorasanainen ja tarkkanäköinen työelämän tukija. Hän herättelee ihmisiä ajattelemaan työelämää uusista näkökulmista. Hän jakaa kokemuksiaan eri organisaatioista ja innostaa ihmisiä työssään,   
 
Helkan slogan on: Luokaa heimo – yhdessä olemme enemmän!
 

Ilmoittautuminen alkaa: 26.09.2023
Ilmoittautuminen päättyy: 30.10.2023